«VEKTOR» BEA-nın ŞAHMAR ƏKBƏRZADƏ adına

BEYNƏLXALQ MÜKAFATININ LAUREATLARI

 

2001

Qulu AĞSƏS

Akif SƏMƏD

 

2002

Azər TURAN

Vaqif BƏHMƏNLİ

Vasif SÜLEYMAN

XATİRƏ

 

2003

Yavuz Bülənt BAKİLƏR (Türkiyə)

Çingiz ƏLİOĞLU

Əlisəmid KÜR

Əsəd CAHANGİR

Oqtay HACIMUSALI

 

2004

Nadırbek ALIMBEKOV (Qırğızıstan)

Timur Əbdüləziz BAYATLI (İraq)

Nizami CƏFƏROV

Rəşad MƏCİD

 

2005

Sergey QRABAR (Ukrayna)

Zəlimxan YAQUB

Tofiq ABDİN

Nərgiz CABBARLI

 

2006

Əli DAŞQIN (Güney Azərbaycan)

Əbülfət MƏDƏTOĞLU

Əkbər QOŞALI

 

2007

Orxan ARAS (Almaniya)

Sabir RÜSTƏMXANLI

Adil ŞİRİN

 

2008

Branko SVETKOSKİ (Makedoniya)

Elçin HÜSEYNBƏYLİ

Sevinc MÜRVƏTQIZI

 

2009

Vladimir BOYARİNOV (Rusiya)

Faiq BALABƏYLİ

Namiq HACIHEYDƏRLİ

 

2010

Aleksandr NAVROTSKİ (Polşa)

Əli Rza XƏLƏFLİ

Əli ƏLİYEV

 

2011

Oraz YAĞMUR (Türkmənistan)

Musa URUD

Ədalət ƏSGƏROĞLU

Kəmaləddin QƏDİM

 

2012

Hasan AHMET (Yunanıstan)

Paşa QƏLBİNUR

NARINGÜL

 

2013

Xosiyyat RUSTAM (Özbəkistan)

Nəriman HƏSƏNZADƏ

Adil MİRSEYİD

PƏRVANƏ

 

2014

Afaq ŞIXLI (Rusiya Federasiyası)

Azər ABDULLA

Qəşəm NƏCƏFZADƏ

Səlim BABULLAOĞLU

Ruslan Dost ƏLİ

 

2015

Lev Belov (Almaniya)

Sona VƏLİYEVA

Dayandur SEVGİN

Sərvaz HÜSEYNOĞLU

Esmira MƏHİQIZI

 

2016

Muxtar ŞAXANOV (Qazaxıstan)

Əjdər OL

Baloğlan CƏLİL

Fərqanə MEHDİYEVA

 

2017

Giya PAÇXATAŞVİLİ (Gürcüstan)

Flora XƏLİLZADƏ

Vüsal NURU

Anar AMİN

 

2018

Uluqbəy YESDOULETOV (Qazaxıstan)

Rüstəm BEHRUDİ

Ramiz QUSARÇAYLI

İbrahim İLYASLI

Fərid HÜSEYN

 

2019

Kojogeldi GÜLTEKİN (Qırğızıstan)

İlqar FƏHMİ

Musa ƏLƏKBƏRLİ

Xanəmir TELMANOĞLU

Yusif NƏĞMƏKAR

Elnarə AKİMOVA

 

 

«VEKTOR» BEA-nın  XUDU MƏMMƏDOV adına

MÜKAFATININ LAUREATLARI

 

2003

Bəkir NƏBİYEV

 

2005

İmamverdi ƏBİLOV

 

2007

Ənvər ƏHMƏD

 

2009

Vasim MƏMMƏDƏLİYEV

 

2011

Kamil Vəli NƏRİMANOĞLU

 

2013

Rafiq ƏLİYEV

 

2015

Vaqif ABBASOV

 

2017

Kamran İMANOV

 

2019

Nəriman HƏSƏNZADƏ

 

 

«VEKTOR» BEA-nın «TÜRK DÜNYASINA XİDMƏT»

QIZIL MEDALI LAUREATLARI

 

AZƏRBAYCAN

Əli ƏLİYEV

Eldar HƏSƏNOV

Zakir FƏRƏCOV

 

TÜRKİYƏ

Bahaeddin GÜNEY

Hayrettin İVGİN

Osman Baş

 

KKTC

Rauf DENKTAŞ

 

SURİYA

Ali Akle ORSAN

 

QIRĞIZISTAN

Cingiz AYTMATOV

Nadırbek ALIMBEKOV

 

QAZAXISTAN

Muxtar ŞAHANOV

 

 

«VEKTOR» BEA-nın «TÜRK DÜNYASINA XİDMƏT»

BEYNƏLXALQ MÜKAFATI LUREATLARI

 

AZƏRBAYCAN

Cəlil QƏRİBOĞLU

Tamilla ABBASXANLI-ƏLİYEVA

 

TÜRKİYƏ

İsa KAYACAN

Mehmet KARASU

Bürhanettin KOCAMAZ

Zeynep KÖŞKER

Küdret UNAL

Mehmet Ali GÜRBÜZ

 

KKTC

Mustafa EVRAN

 

RUMINİYA

Viktor OPREA

 

KOSOVA

Zeynel BEKSAÇ

 

UKRAYNA

İsmət ZAATOV

Sergey GRABAR

 

 

«VEKTOR» BEA-nın  «İLİN KİTABI»

BEYNƏLXALQ MÜKAFATI LAUREATLARI

 

2003

Valeh SEFİYEV «Qalib gələcəkdir cahanda kamal»

 

2004

Vəfa MAHMUDOVA «O, Şərqin yerdə doğan günəşi idi»

İsmayıl BOZQURD «Bəlkə də bir gün»

 

2005

Mirkazım SEYİDOV «Ürəklərdə ucalan abidə» (III cildlik)

 

2006

Sergey QRABAR «Ruhun aynası»

Səadət QARABAĞLI «Üzeyirbaycan»

 

2007

Nikolay PETEV  «Dəniz, mayak və gözətçi»

 

2008

Özgen Keskin «Yunus Əmrəm var yarına»

 

2009

Maksim ZAMŞEV “Sevgi Tanrıdan gəlir”

 

2010

Rasim GƏNZƏLİ “Qiyamət qopanda”

 

2011

Adil MİRSEYİD “Hardan baxsan görünən adam”

 

2012

Tofiq ABDİN “Poeziya”

 

2013

Qərib MEHDİ “Duel”

 

2014

Nizaməddin ŞƏMSİZADƏ “Əgər onlar olmasaydı”

 

2015

Səyyad ARAN “Sazaq”

 

2016

Dayandur SEVGİN “Üç rəngli göy qurşağı”

 

2017

Fərqanə MEHDİYEVA “Hayana gedib anam”

Osman BAŞ “Harı Bülbül”

 

2018

Elçin İSGƏNDƏRZADƏ “Seçilmiş əsərləri” V cilddə

 

2019

Həsən HÜSEYNOV “Publisistika və poeziya”